Неизвестни факти за пчеларството

Акациевият мед е много е подходящ за деца, при жлъчни проблеми, безсъние. Също така се препоръчва и при стомашно-чревни проблеми заради съдържанието на фруктоза.

Ако едно семейство, отделено от пчелата майка, отлети от пчелина, то това семейство може да бъде собственост на пчеларя само ако той го преследва непрекъснато.

Което може да се окаже много опасно, защото при смъртта ѝ пчелното кълбо се разстройва. Така ще да загине голяма част от него или дори целият кошер.

Не забравяйте, грижата за пчелите е не само отговорност на пчеларя, но и на всички нас. Чрез информираност, уважение и съвместни усилия можем да помогнем за опазването на тези жизненоважни опрашители и да гарантираме тяхното съществуване за поколения напред.

Веднага след поставяне на пчелно семейство от този вид, пчеларят трябва да се свърже с органите на местната администрация, като представи санитарен паспорт на пчелното семейство.

Билковият мед е съвкупност от многобройни полски и планински растения, поради което има комплексни качества. Този вид мед е с подчертано лечебно и профилактично действие за дихателните пътища, стомашно-чревния тракт, гинекологични заболявания.

Хибридна краставица на бабината внучка. Правила за отглеждане, описание на предимствата и недостатъците

Пчелният мед основно се употребява вътрешно, но има и външно приложение. Ако се постави върху рана, той предизвиква прилив на кръв и лимфа, Отглеждане на пчели предизвиква отделяне на обилен секрет, който почиства раната.

Прополисът (от гр. προ + πολις – “предграда”, “защита на града”), наричан още пчелен клей, е смес от смоли, восък и прашец от пъпки и цветове на растенията, обогатена с ензими и подложена на млечнокисела ферментация в храносмилателната система на пчелите.

Редукция на рояването чрез разполагане на гнездото навътре в пчелния кошер и намаляне на снасянето на яйца (води до ръст на медосбора). Отвеждат се изкуствените роеве, правят се отводки, като се заменят старите майки. 

Начало / Обучение / Продължителност на живота на пчелите по месеци /най-малко живеят априлските пчели/

За жалост тенденцията е пчелни семейства в България да умират. Темата е проблемна и се дължи най-вече на употребата на пестициди, които унищожават пчелните семейства и кошери. Проблемът е голям и е в световен мащаб, но не са много страните, които са взели адекватни мерки за неговото решаване. В нашата страна интерес към пчеларството има и стават все повече хората, които искат да отглеждат и да се грижат за пчели.

Напоследък все повече хора слагат по няколко кошера в дворовете си. Някои пчели даже живеят в кошери върху покривите на гаражите. Това не е никакъв проблем за тях, а даже е удобство за хората, защото така се ограничават контактите им и всички са спокойни.

Имате няколко позитивни ефекта от обединяването на пчелите: зимата им е по-лека, имат повече топлина и хранят се по-малко.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за пчеларството”

Leave a Reply

Gravatar